MADEROTERAPIE TĚLA, NOHOU ČI PROBLEMATICKÝCH PARTIÍ

Zadržujete vodu? Otékají vám často nohy či máte pocit těžkých nohou? Vidíte na svých nohou celulitidu nebo jste po liposukci? Máte sníženou funkci štítné žlázy? Pak je pro vás vhodná maderoterapie.

Co je maderoterapie?

Maderoterapie se stala celosvětovým synonymem pro Wood Therapy jako novou, revoluční masážní techniku. 

Jedná se o proticelulitidní a hubnoucí terapii založenou na použití anatomicky navržených pomůcek ze dřeva, které dělají terapii 100% přírodní. 

Maderoterapie vznikla před více než sto lety v Kolumbii. Její název pochází ze španělského slova Madero, které v překladu znamená dřevo a terapie, což znamená léčení, čili léčba dřevem.

Nesrovnatelně nejlepší alternativa hubnutí a odstranění celiulitidy pro každého klienta, který bojuje s nějakou disproporcí těla.

Při Maderoterapii je velmi důležitá správná technika, která vede k nejlepším výsledkům. Jejím základním cílem je nastartovat lymfatický systém, aby se v těle nadále nehromadily škodlivé látky, které zhoršují stav kůže a přibývání na váze (objemu) zadržováním vody.

Lymfatický systém


Lymfatický, nebo-li imunitní systém je do určité míry podobný systému krevnímu. Nemá ale na rozdíl od něj vlastní pumpu, kterou je pro krevní (kardiovaskulární) oběh srdce.

Nedostatečným prouděním lymfy dochází ke snížení funkce celého mízního systému. Dochází k hromadění škodlivých látek v tkáních a organismus je zatěžován jejich působením.

Správně fungující lymfatický systém sbírá škodliviny z celého těla a odvádí je do spádových lymfatických uzlin, které plní funkci biologických filtrů a likvidují nahromaděné toxiny, vodu a tuky.

Proto je velmi důležité mít funkční a zdravé lymfatické uzliny a správně proudící mízní systém.

Proč maderoterapie?

  • 100% přírodní, neinvazivní metoda
  • detoxikuje lymfu
  • odstraňuje celulitidu
  • redukuje tuk
  • zpevňuje kůži a podkoží
  • eliminuje otoky (dolní končetiny)

Při laserové či ultrazvukové redukci celulitidy nebo liposukci se odstraňuje vzniklý problém, nikoli příčina. Pokud je odstraněn jen tuk, nezměnila se tělesná funkce. U terapie dřevem je to jiné.

Maderoterapie stimuluje krevní oběh a odtok lymfy, zrychluje metabolismus, a proto její účinky trvají déle. Poskytuje také rychlé a viditelné výsledky ve formování postavy, ztrátě objemu a odstranění celulitidy.  

Celulitida

Hrudkovité útvary na kůži, které jsou způsobeny podkožním tukem. Svým vzhledem připomíná pomerančovou kůži. Vyskytuje se na různých částech těla. Nejčastěji však postihuje stehna, zadek, boky a paže.

Dochází při ní ke zvětšení objemu podkožních tukových buněk. V takto postižených místech často dochází k omezení průtoku krve a lymfy.

Dělíme ji do třech kategorií dle závažnosti na mírnou, střední a závažnou.

Pro koho není určena?

  • lidé užívající léky na ředění krve
  • těhotné a kojící ženy
  • s nádorovým onemocněním